NEWSLETTER zapisz

MIEJSCE

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi to miejsce dla wszystkich, którzy swoją przyszłość wiążą ze sztuką i projektowaniem.
Atrakcyjna oferta dydaktyczna, znakomici wykładowcy i nowoczesne pracownie są gwarancją właściwego przygotowania do wykonywania zawodu oraz dają pewność, iż absolwent sprosta wymogom coraz bardziej konkurencyjnego rynku pracy.

Sześć wydziałów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi:
- Wydział Grafiki i Malarstwa
- Wydział Tkaniny i Ubioru
- Wydział Wzornictwa i Architektury Wnętrz
- Wydział Sztuk Wizualnych
- Wydział Rzeźby i Działań Interaktywnych
- Wydział Malarstwa i Rysunku

proponuje swoim potencjalnym studentom bogatą ofertę programową, w tym unikalne w skali całego kraju programy projektowania mody (jako jedyna uczelnia publiczna w Polsce oferujemy studentom możliwość uzyskania tytułu magistra w zakresie projektowania ubioru) i biżuterii, a także zastosowania technik teatralnych, filmowych i telewizyjnych. W swojej ofercie edukacyjnej Uczelnia posiada studia doktoranckie oraz bogaty program studiów podyplomowych – jesteśmy prekursorem wielu innowacyjnych kierunków, takich jak projektowanie kulinariów czy ilustracja i komiks.

Nasi studenci są laureatami licznych konkursów, a ich projekty cieszą się dużym zainteresowaniem przedstawicieli przemysłu i biznesu. Uczelnia dokłada wszelkich starań, by skutecznie promować młodych twórców poprzez cyklicznie organizowane wystawy i konkursy, w których najcenniejsze nagrody to te dające możliwość odbycia stażu w studiach projektowych w kraju i za granicą.

Każdego roku mury Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi opuszcza wielu znakomitych artystów, którzy odnoszą sukcesy zarówno w kraju, jak i za granicą. Wśród nich znane wszystkim nazwiska takie jak: Łukasz Jemioł, Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, Teodor Durski czy Andrzej Bikowski.

Posiadamy zmodernizowaną bazę dydaktyczną i własny Dom Studenta. Dysponujemy również Domem Pracy Twórczej w Uniejowie. W 2013 roku rozpoczęły swą działalność Centrum Promocji Mody oraz Centrum Nauki i Sztuki. Przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi w 2014 zostało uruchomione Akademickie Centrum Designu – platforma dla współpracy między wydziałami wzornictwa wszystkich akademii sztuk pięknych w kraju.

W ramach programu Erasmus, uczelnia prowadzi wymianę studentów i pedagogów z blisko 60 uczelniami artystycznymi z całej Europy.

Łódzka ASP uczestniczy w licznych projektach zagranicznych. W 2015 roku uczelnia nawiązała m.in. współpracę z Hiromi Inayoshim, światowej sławy japońskim projektantem logotypów oraz identyfikacji wizualnych. Artysta poprowadził intensywny kurs projektowania graficznego dla studentów, którego efektem było zaprojektowanie nowej identyfikacji wizualnej dla Szpitala im. M. Kopernika w Łodzi. W 2016 roku pod jego kierunkiem zrealizowany został konkurs z zakresu sztuk pięknych i projektowych pod hasłem “From One Asia to One World”.

Studenci i pedagodzy uczestniczą w wystawach, warsztatach i sympozjach organizowanych na całym świecie (Japonia, Niemcy, Węgry, Litwa, Ukraina, Włochy, Czechy, Francja, Wielka Brytania). Z roku na rok reprezentanci Akademii biorą udział w coraz większej liczbie międzynarodowych targów i festiwali: m.in. w Premiere Vision w Paryżu, Heimtextil we Frankfurcie nad Menem, Amberif w Gdańsku, DMY w Berlinie.

W 2016 roku po raz czwarty Akademia gościła również uczestników Letnich Międzynarodowych Kursów PATA, którzy przybyli do Łodzi m.in. z Włoch, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Luksemburga i Szwajcarii.
zamknij