NEWSLETTER zapisz

Historia współczesnej mody męskiej

Tytuł warsztatu: Historia współczesnej mody męskiej

Prowadzący: Krzysztof Łoszewski

Data warsztatu: 26 października 2019 (sobota)

Godzina: 14.00–15.30

Liczba osób: 50

Historia współczesnej mody męskiej jest wyjątkowo krótka. Ma zaledwie 70 lat. Dlaczego tylko tyle? Bo zaczęła się wraz z końcem drugiej wojny światowej. Wcześniej nikt nie projektował z myślą o młodych ludziach. W powojennej rzeczywistości młode dziewczyny i młodzi chłopcy sami zdecydowali o tym, jak chcą wyglądać. Pomógł im w tym rock and roll. Nowa muzyka i rodzący się razem z nią nowy styl życia były prawdziwą rewolucją obyczajową. Rodziła się pierwsza kontrkultura młodych. Inspiracją dla mody męskiej była ulica, grupy muzyków oraz postaci kreowane w filmach przez Marlona Brando i Jamesa Deana. Londyn był stolicą mody lat 60. XX wieku. Woodstock na koniec dekady, hippisi – dzieci kwiaty – to kolejne ogniwo zmieniających się trendów. Błyszczącą modę disco zniszczył agresywny styl punków wykorzystany w sposób komercyjny przez tzw. kreatorów, czyli projektantów mody. Od tej pory będą dyktowali modę, za którą w latach 80. i 90. XX wieku płacono fortunę. XXI wiek niczego nie zmienił. Męska moda ma się bardzo dobrze.

Krzysztof Łoszewski – projektant mody, kostiumograf, specjalista w dziedzinie dress code’u, dziennikarz, autor książek o stylu mężczyzn i historii mody męskiej. W latach 1986–2000 projektant i stylista w belgijskiej firmie „Olivier Strelli”. Od 1996 roku był współwłaścicielem i projektantem w firmie „K.Kolberger”. W latach 2002–2004 dyrektor artystyczny Deni Cler. Przez wiele lat prowadził zajęcia z zasad dress code’u w Akademii Dyplomatycznej, Collegium Civitas czy w kancelariach prawniczych. W Szkole Stylu Moniki Jaruzelskiej prowadził zajęcia z historii mody męskiej. Ostatnio przygotował kostiumy do filmu Supernova Bartosza Kruhlika oraz do spektaklu Hamlet Wiliama Szekspira dla Teatru TV.

***

Na warsztat obowiązują zapisy – decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona!

Obowiązuje indywidualny tryb zgłoszeń – z jednego adresu e-mail można zapisać tylko jedną osobę.

Zapisy przyjmujemy mailowo: izabela.wojtyczka@lodzyoungfashion.com

W tytule wiadomości należy podać tytuł warsztatu, w treści imię, nazwisko oraz numer kontaktowy.

Wiadomość zwrotna będzie zawierać informację o wprowadzeniu na listę uczestników oraz dokładną lokalizację warsztatu.

Zgłaszając udział w warsztatach uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla organizacji warsztatów, zgodnie z zasadami określonymi w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

     
zamknij