NEWSLETTER zapisz

József Fülöp

Rektor Uniwersytetu Sztuki i Designu im. Moholy-Nagy w Budapeszcie, kierownik Katedry Animacji. Projektant komunikacji wizualnej, ilustrator, reżyser filmów animowanych.

József Fülöp ukończył Węgierski Uniwersytet Sztuki i Designu w 1991 roku i uzyskał tytuł magistra na tej samej uczelni w 1995 roku. Doktorat otrzymał w roku 2007, habilitację w roku 2011, a od września 2013 roku jest profesorem uniwersyteckim.

Pracował jako dyrektor artystyczny w studiach animacji i programach telewizyjnych, nadzorując ich identyfikację wizualną i repertuar. Jako reżyser stworzył animowane reklamy, filmy krótkometrażowe i kilka materiałów interaktywnych. Projektował również postacie do seriali animowanych, a jako ilustrator pracował dla czasopism węgierskich i międzynarodowych.

Od 2001 roku jest wykładowcą na Uniwersytecie Sztuki i Designu im. Moholy-Nagy w Budapeszcie, od 2005 roku jest kierownikiem studiów animacji, a także autorem węgierskiego programu studiów animacji na poziomie licencjackim i magisterskim. W 2010 roku został kierownikiem Katedry Animacji, którą założył, a od 2014 roku jest rektorem MOME.

Oprócz roli jaką odgrywa w edukacji, jest koordynatorem międzynarodowych studiów animacji MOME, producentem filmów animowanych.

     
zamknij