NEWSLETTER zapisz

Megatrendy – ich znaczenie i wpływ na świadomość podczas projektowania

Tytuł warsztatu: Megatrendy – ich znaczenie i wpływ na świadomość podczas projektowania

Prowadzący: Anna Czerkaska, Karolina Kucharska, Łukasz Smoła (marka LPP)

Data warsztatu: 23 października 2019 (środa)

Godzina: 10.00–14.00

Liczba osób: 30

„May You Live in Interesting Times” to motto tegorocznego Biennale w Wenecji.

Tytuł wystawy prowokuje do zatrzymania się i zastanowienia nad otaczającą nas rzeczywistością. Każdy aspekt naszego życia może stać się inspiracją do tworzenia, dlatego tak ważne jest śledzenie kierunków zmian i umiejętność ich przełożenia na kolekcję.

Zapraszamy na warsztaty z projektantami „Reserved”, które rozpoczniemy od analizy wybranych megatrendów z tegorocznych biennale w Wenecji i Nowym Yorku oraz ich wpływu na branżę fashion. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli możliwość przełożenia wybranego kierunku na koncepcję projektową oraz spójną wizję kolekcji. Skupimy się na pracy nad planszami inspiracyjnymi oraz rysunku żurnalowym. Warsztaty będą zawierały elementy pracy indywidualnej, jak i pracy w grupie.

Anna Czerkaska jest absolwentką kierunku Architektura Tekstyliów Politechniki Łódzkiej. Studia magisterskie zakończyła dyplomem z wyróżnieniem za nowatorski projekt „Dywanu grzejącego”, wykonanego z włókien przewodzących. Swoją karierę od początku związała z LPP, stając się pierwszym projektantem damskiej linii marki Reserved. W latach 2003-2008 pracowała jako projektant marki CROPP TOWN. W tym czasie została dwukrotnie nagrodzona statuetką Złotej Szpulki w plebiscycie „Doskonałość Mody” magazynu „Twój Styl” za projekty odzieży damskiej. Przeszła kilkuetapowy proces szkoleń „Product Development and Range Building” prowadzony przez Central Saint Martins University of the Arts London. Anna od lat angażuje się we współpracę LPP z uczelniami wyższymi. W latach 2009-2011 prowadziła warsztaty ze studentami Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na temat procesów związanych z projektowaniem odzieży. Podczas swojej 20-letniej praktyki zdobywała doświadczenie nie tylko w branży odzieżowej. Praca dla marki globalnej, życie pełne pasji i adrenaliny, poznawani ludzie, podróże po całym świecie otworzyły nowe horyzonty i natchnęły do pracy nad zrównoważeniem energii życiowej. W 2016 ukończyła studia podyplomowe z zakresu dietetyki i holistyki, choć woli nazywać to „Zdrową Przemianą”. Obecnie pracuje na stanowisku Starszego Projektanta w dziale męskim „Reserved” i jest odpowiedzialna za współtworzenie Linii Fashion.

Karolina Kucharska ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu, w tym czasie brała udział w konkursie „Złota Nitka” w Łodzi. Jest absolwentką Politechniki Poznańskiej na wydziale Architektury i Urbanistyki. Choć z wykształcenia jest Inżynierem Architektem, zdecydowała się na związanie swojej kariery z modą, aby spełniać swoje marzenia i pasje. Przygodę z projektowaniem rozpoczęła w 2004 roku jako asystent projektanta i technologa w firmie Tango Group International w Anglii, by następnie zostać starszym projektantem i managerem w Simon Foster Sourcing Ltd. Na przestrzeni kilkunastu lat współpracowała z firmami takimi jak GAP, Asos, Next czy Promod, projektując dla działów damskiego, męskiego i dziecięcego. Do firmy LPP dołączyła w 2016 roku jako Starszy Projektant w dziale męskim „Reserved”. Jest liderem zespołu projektującego kurtki oraz spodnie, wraz z Dyrektorem Kreatywnym i innymi projektantami buduje strategię i kierunek linii Modern Line. Istotną częścią pracy Karoliny są podróże inspiracyjne oraz wyjazdy do Chin, Bangladeszu i Sri Lanki, podczas których współpracuje z dostawcami w zakresie opracowywania nowych wzorów.

Łukasz Smoła modą fascynuje się już od czasów technikum odzieżowego. Pasję rozwijał w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Kolegium Mody Tkaniny i Ubioru oraz na studiach magisterskich. Brał udział w licznych konkursach, między innymi w „Złotej Nitce”, „Jeans Design”, „Moda Folk”, „Look Of The East”. Ukończył szkolenie „Product Development and Range Building” prowadzone przez Central Saint Martins w Londynie. Na przestrzeni kilkunastu lat współpracował z firmami takimi jak VF CORPORATION, Wrangler czy Lee. W firmie LPP pracuje od 2007 roku, swoją drogę zaczynał od stanowiska młodszego projektanta w Reserved. Przechodząc do marki Tallinder, Łukasz miał możliwość uczestniczenia w procesie budowania strategii dla marki, był również odpowiedzialny za obuwie i akcesoria męskie. Dzięki współpracy z włoskimi oraz portugalskimi producentami pogłębił wiedzę na temat jakości oraz technologii obuwia. W 2016 rozpoczął pracę w marce „Reserved” w dziale męskim, gdzie był odpowiedzialny za koszule oraz kolekcję essential. Obecnie pełni funkcję Głównego Projektanta w dziale akcesoriów męskich Reserved i jest odpowiedzialny za budowanie spójnej kolekcji w ramach kilku grup asortymentowych: obuwie, akcesoria, bielizna. Od ponad ośmiu lat Łukasz jest mentorem licznych projektów prowadzonych przez LPP we współpracy z uczelniami wyższymi, między innymi: ASP w Gdańsku („Shopper Bag. Simple Stories”), SCHOOL OF FORM w Poznaniu („Mała czarna”) oraz ASP w Krakowie („Fashion Starter”, podręcznik „Projektowanie ubioru”).

***

Na warsztat obowiązują zapisy – decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona!

Obowiązuje indywidualny tryb zgłoszeń – z jednego adresu e-mail można zapisać tylko jedną osobę.

Zapisy przyjmujemy mailowo: izabela.wojtyczka@lodzyoungfashion.com

W tytule wiadomości należy podać tytuł warsztatu, w treści imię, nazwisko oraz numer kontaktowy.

Wiadomość zwrotna będzie zawierać informację o wprowadzeniu na listę uczestników oraz dokładną lokalizację warsztatu.

Zgłaszając udział w warsztatach uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla organizacji warsztatów, zgodnie z zasadami określonymi w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

     
zamknij