NEWSLETTER zapisz

Od idei do produktu

Tytuł warsztatu: Od idei do produktu

Prowadzące: Maja Przygocka, Dominika Mowińska-Piech, Katarzyna Wójtowicz (LPP)

Data warsztatów: 24 października 2019 (czwartek)

Godzina: 10.00–12.00

Liczba osób: 15

Najważniejsza jest idea. Każdy projekt zaczyna się od bodźca, który wyznacza kierunek pracy nad projektem. Inspiracją do tworzenia może być wszystko, od architektury, symbolu, po formę czy kolor. Pracując w firmie takiej jak LPP, należy łączyć zdolność dostrzegania i wykorzystywania bodźców do kreatywnego projektowania z umiejętnościami pracy w zespole.

Podczas warsztatów z projektantkami Reserved dowiecie się, jak przenieść swoją wizję na gotowy produkt atrakcyjny dla klienta, zachowując przy tym indywidualny charakter projektu. Zderzymy kontrastujące wizje i metody pracy, takie jak drapowanie tkaniny oraz rysunek żurnalowy. Zobaczycie, jak wygląda praca w zespole projektowym. Skupimy się na połączeniu pracy z tkaniną z rysunkiem żurnalowym. Warsztaty będą zawierały elementy pracy indywidualnej, jak i pracy w grupie.

Dominika Mowińska-Piech jest absolwentką wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jej praca dyplomowa otrzymała wyróżnienie na przeglądzie najlepszych dyplomowych prac magisterskich w dziedzinie designu w ramach konkursu Design 32 w Katowicach i została uznana za najlepszą pracę uczelni w konkursie Gdynia Design Days. Przygodę z branżą mody rozpoczęła, biorąc udział w warsztatach organizowanych przez LPP we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, po których została zaproszona na staż do firmy. Pięć lat temu dołączyła do zespołu projektantów marki Tallinder, obecnie jest Projektantką działu damskiego „Reserved” odpowiedzialną za sukienki w dziale Jersey.

Maja Przygocka ukończyła architekturę wnętrz na Sopockiej Szkole Wyższej oraz kurs projektowania na Central Saint Martins w Londynie. Podobnie jak Dominika, swoją przygodę z LPP rozpoczęła od uczestnictwa w warsztatach organizowanych przez firmę. Jeszcze podczas studiów odbyła staż w dziale męskim „Reserved”. W dziale przygotowania produktu marki pracuje od 5 lat, obecnie na stanowisku Starszego Projektanta. Maja odpowiada za projekty t-shirtów linii Fashion Line i Modern Line działu damskiego Reserved. Inspiracje do swoich projektów czerpie z podróży po świecie oraz ubrań vintage.

Katarzyna Wójtowicz jest absolwentką wydziału Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie jako specjalność wybrała projektowanie mebli. Jej zamiłowanie do projektowania odzieży ukształtowało się w pracowni projektowania odzieży Wydziału Wzornictwa Akademii, do której uczęszczała przez 3 lata. W branży odzieżowej pracuje od 7 lat, a swoją karierę zawodową w LPP rozpoczęła 5 lat temu w marce Tallinder. Specjalizuje się w projektowaniu odzieży wykonanej z dzianiny. Obecnie pracuje jako Projektant marki „Reserved” w zespole jersey w dziale damskim, projektując spodnie, żakiety i spódnice.

***

Na warsztat obowiązują zapisy – decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona!

Obowiązuje indywidualny tryb zgłoszeń – z jednego adresu e-mail można zapisać tylko jedną osobę.

Zapisy przyjmujemy mailowo: izabela.wojtyczka@lodzyoungfashion.com

W tytule wiadomości należy podać tytuł warsztatu, w treści imię, nazwisko oraz numer kontaktowy.

Wiadomość zwrotna będzie zawierać informację o wprowadzeniu na listę uczestników oraz dokładną lokalizację warsztatu.

Zgłaszając udział w warsztatach uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla organizacji warsztatów, zgodnie z zasadami określonymi w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

     
zamknij