NEWSLETTER zapisz

Trendy mody: Vintage

Tytuł warsztatu: Trendy mody: Vintage

Prowadzący: Alberto Caselli Manzini (Collezioni Sport & Street)

Data warsztatu: 26 października 2019 (sobota)

Godzina: 11.30–14.00

Liczba osób: 40

• WSPÓŁCZESNE TRENDY

Czy Vintage jest trendem? Jakie jest znaczenie terminu Vintage? Jaka jest zależność pomiędzy Vintage a Modą? Czym jest styl Vintage? Jaka jest różnica między oryginalnym Vintage, Stylem Retro i Repliką Vintage? Jak można rozpoznać powtórną wersję i replikę?

• VINTAGE a MARKA MODOWA

Na podstawie historii dwóch wielkich włoskich marek odzieżowych, takich jak Dolce & Gabbana i Gucci, pokazane będą kluczowe elementy, które wyodrębniły ich styl i przyczyniły się do sukcesu.

Jak vintage jest interpretowany w ramach marki? Co oznacza pojęcie "Dziedzictwo"?

• VINTAGE a CZASOPISMA

W branży wydawniczej zawsze staramy się przewidywać zmiany zachowań konsumentów wprowadzając nowe trendy. Jak Vintage jest wyrażany w czasopismach? Poprzez niektóre artykuły redakcyjne zaczerpnięte z Collezioni -Sport&Street, pokażemy jak odczytywać trend Vintage.

Alberto Caselli Manzini – redaktor naczelny Collezioni Sport & Street. Alberto Caselli Manzini jest kluczowym współpracownikiem wielu międzynarodowych, luksusowych czasopism modowych, takich jak Sport & Street, Collezioni Donna, Collezioni Uomo i Collezioni Accessori. Dzięki swoim kwalifikacjom dotyczącym różnych dziedzin mody współpracuje z międzynarodowymi firmami oferującymi odzież typu ‘ready-to-wear’ i ‘streetwear’, również przy organizacji pokazów branżowych, współpracuje też z agencjami komunikacji, takimi jak Michael Kors, Woolrich, Erreà Sport, Pitti Immagine Uomo i z wieloma innymi. Od 2003 roku Alberto Caselli Manzini był dyrektorem ds. mody magazynu Sport & Street, a w 2015 roku został mianowany jego redaktorem naczelnym. Półrocznik wydawany przez Logos Publishing skupia się na współczesnej odzieży sportowej oraz modzie ulicznej i jest dystrybuowany w ponad 45 krajach na całym świecie. Caselli Manzini jako nauczyciel akademicki prowadzi zajęcia w zakresie “Najnowszych Trendów w Modzie” na Corso di Studi in Culture e Tecniche della Moda Uniwersytetu w Bolonii i zajęcia z “Analizy Trendów” na kierunku International Fashion Business Masterclass Instytutu Polimoda we Florencji.

***

Na warsztat obowiązują zapisy – decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona!

Obowiązuje indywidualny tryb zgłoszeń – z jednego adresu e-mail można zapisać tylko jedną osobę.

Zapisy przyjmujemy mailowo: izabela.wojtyczka@lodzyoungfashion.com

W tytule wiadomości należy podać tytuł warsztatu, w treści imię, nazwisko oraz numer kontaktowy.

Wiadomość zwrotna będzie zawierać informację o wprowadzeniu na listę uczestników oraz dokładną lokalizację warsztatu.

Zgłaszając udział w warsztatach uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla organizacji warsztatów, zgodnie z zasadami określonymi w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

     
zamknij