NEWSLETTER zapisz

Za nami Gala BRA Day!

W piątek 25 października o godz. 20:00 w auli Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, w ramach wydarzenia Łódź Young Fashion, odbyła się jubileuszowa, 5. Gala BRA Day.

Podczas Gali w rolę modelek wcieliły się 34 kobiety z doświadczeniem choroby nowotworowej piersi. Panie udowodniły, że mimo trudnych chwil i doświadczeń, proces leczenia nie musi wiązać się z utratą kobiecości, wdzięku i czaru.

Bohaterki BRA Day 2019, podczas profesjonalnie przygotowanych pokazów mody, zaprezentowały kolekcje marek BIZUU, MMC studio oraz kolekcję mody plażowej Doroty Salskiej.

Ten wyjątkowy mariaż misji społecznej ze światem mody zainspirowany został międzynarodową inicjatywą, jaką jest Dzień Informacji o Rekonstrukcjach Piersi, mający na celu edukację i szerzenie idei rekonstrukcji piersi po zabiegach mastektomii. Organizatorzy (Szpital Kopernika w Łodzi, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi), partner główny wydarzenia Łódź Young Fashion – Miasto Łódź – oraz Fundacja Pełną Piersią na Rzecz Rozwoju Rekonstrukcji Piersi uświadamiają Polkom, że takie zabiegi są w naszym kraju dostępne, wykonywane wg światowych standardów i refundowane, oraz że po przebytej chorobie nowotworowej panie mogą cieszyć się pięknym i barwnym życiem.

Jak w latach ubiegłych, ważnym elementem Gali była aukcja charytatywna, dochód z której przeznaczony zostanie na działania edukacyjne i społeczne związane z problematyką nowotworów piersi.

Kapituła BRA Day postanowiła uhonorować specjalnym tytułem „Przyjaciela BRA Day” zmarłego we wrześniu wieloletniego Dyrektora Szpitala Kopernika w Łodzi – Pana Wojciecha Szrajbera. To dzięki Jego decyzjom i wsparciu idea BRA Day miała szansę rozwinąć się tak owocnie i być realizowana w tak niestandardowej dla Szpitala formie, dając wielu Pacjentkom siłę, odwagę i radość życia po chorobie.

Galę wyjątkowym koncertem uświetnił zespół Blué Cafe, którego członkowie szerzą ideę BRA Day niemal od początku jej zainicjowania w Szpitalu Kopernika w Łodzi.

Podobnie, jak w roku ubiegłym, w dniu Gali w godzinach przedpołudniowych odbyło się „Śniadanie BRA Day”. Podczas tego edukacyjnego spotkania z kobietami, które przybrało formę pysznego i zdrowego śniadania, uczestniczki miały okazję porozmawiać ze specjalistami o rehabilitacji po rekonstrukcji piersi, sposobach niwelowania bólu pooperacyjnego, dowiedzieć się jakie są rekomendacje WHO dla chorych z nowotworami i poznać możliwości wsparcia psychospołecznego i edukacji zdrowotnej online. Była to też wspaniała okazja, by porozmawiać o mądrej pielęgnacji w stylu eko i sile kobiecości.

     
zamknij