ORGANIZATOR
asp


pola designu

PARTNER GŁÓWNY
lodz kreuje

PARTNER
lodz kreuje

Przeszłość – teraźniejszość – przyszłość... Wraz z gośćmi Fashion Thinking przez dziesięć ostatnich dni rozmawialiśmy o tym, co się w modzie ostatnio zmieniło i co się jeszcze może wydarzyć. Dziś kropka nad "i" naszego cyklu – świetny wywiad z Kasią Sokołowską, znakomitą reżyser pokazów i wielokrotną jurorką konkursów Łódź Young Fashion. 

Rok 2020 zmusił nas do eksperymentowania i poszukiwania nowych rozwiązań! Jednym z nich była nietypowa sesja fotograficzna, którą w czasie lockdownu zrealizowała Agata Serge, fotografka modowa i edytorialowa. Poznajcie kulisy i efekty tego przedsięwzięcia, które podczas Łódź Young Fashion prezentujemy na wystawie "Autorportret / Self-portrait"! 

Pokazy jego kolekcji to zawsze niezwykły modowy spektakl! Ten, który obejrzeliśmy w zeszłym roku podczas Łódź Young Fashion, podbił serca jury i całej naszej publiczności. Posłuchajcie, jak w nowej sytuacji odnajduje się Maciej Józwicki – laureat Złotej Nitki 2019! 

Świat mody zwolnił tempo, ale wierzymy, że wkrótce złapie drugi oddech. O tym, co się zmieniło, czego dziś bardzo brakuje i co może przynieść przyszłość, opowiedział nam Marcin Świderek, szef działu mody magazynu ELLE.

Życie przeniosło się do sieci i zagościło tu na dobre. Jednak okazuje się, że ma to też wiele pozytywnych stron. Jak dziś uczyć mody w szkołach wyższych i jak modę tworzyć w tych wyjątkowych warunkach zapytaliśmy Michała Szulca – uznanego projektanta, dyrektora Instytutu Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.  

Zmiany w branży dotknęły zwłaszcza sprzedaż. Jak zareagowali klienci? Jak z nową sytuacją poradzili sobie przedsiębiorcy? O biznesowych aspektach przyszłości mody opowiada Ula Wiszowata, założycielka i właścicielka serwisu Fashion Biznes!

Kilka lat temu nazywany "objawieniem polskiej mody", dziś – dojrzały już projektant. Zobaczcie, jakie pomysły na swoją przyszłość w zmieniającej się branży ma Adrian Krupa – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, laureat Złotej Nitki 2018! 

Serdecznie zapraszamy do oglądania oprowadzania kuratorskiego po wystawie "Autoportret / Self-portrait" i spotkania z autorką prezentowanych na wystawie fotografii – Agatą Serge. Oprowadzanie zaprezentujemy 8 grudnia 2020 r. w mediach społecznościowych wydarzenia Łódź Young Fashion i na stronie internetowej uczelni.

Pierwszym gościem Fashion Thinking w ramach tegorocznego Łódź Young Fashion będzie Rafał Michalak – ceniony projektant mody, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, połowa niezwykłego duetu MMC! 

Stawiając czoła obecnej sytuacji, podjęliśmy decyzję o realizacji wydarzenia w przestrzeni online, wykorzystując internet jako płaszczyznę współpracy i otwartej wymiany myśli. Konkursy – Galę Dyplomową Instytutu Ubioru, Złotą Nitkę oraz Łódź Young Fashion Award – w tym roku zastąpi wydarzenie Fashion Thinking.